piątek, 11 stycznia 2013

Zabierzcie mi Internet


Błagam. Bo nigdy remontu nie skończymy - wszystko wydam na jakieś duperele. Właśnie upłynniłam 309 zł w księgarni Internetowej...
Kupiłam m.in. pakiet wszystkich komiksów "Tytus, Romek i A'tomek", bo uznałam, że nie wyobrażam sobie dzieciństwa Karola bez znajomości tego komiksu...
Reszta zakupów bardziej dorosła. Nabyłam między innymi "Bojową Pieśń Tygrysicy" Amy L.Chua i kilka książek o Bałkanach i byłych republikach Związku Radzieckiego, ponadto "Gottland" Mariusza Szczygła i książkę, która bardzo mnie zaciekawiła - "Higieniści. Z dziejów eugeniki".
Dwie książki z serii "Subtelna Rewolucja" Domana . I jakieś o mleku, w tym "Mleczną Drogę".

14 komentarzy:

 1. Bardzo lubię reportaże i felietony Szczygła. Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 2. znam to, za każdym razem, gdy robię przelew w głowie rozbrzmiewa mi: : "nie wybudujemy się ..." ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a zaczyna się tak niewinnie: "o, 70% przecena, kupię sobie 1-2 książki"...

   Usuń
  2. Mam to samo. I jeszcze skoro i tak płacę za wysyłkę to dorzucę jeszcze to..i może to.. :D

   Usuń
  3. dokładnie. Próba "wykorzystania" wysyłki to moje przekleństwo...

   Usuń
 3. Miłego czytania..
  A komiksy to fajna rzecz:-)karolowi sie spodoba

  OdpowiedzUsuń
 4. My na remont zbieramy i zbieramy... :P

  Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 5. miłego czytania.

  uwielbiałam kiedyś ten komiks :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już Cię lubię (tzn. jeszcze bardziej;), ja książki kupuje na kilogramy, a komiksy uwielbiam. Bojową pieśń czytałam - czekam na Twoje wrażenia, ja mam ambiwalentne uczucia co do hodowli dzieci meotdę chińską;) Zarembę też czytałam, ale akurat nie Higiienistów, Szczygieł wiadomo - klasa sama w sobie, a o komiksach mogłabym dłuuuugo;) wciągającej lektury, żebyś miała czas czytać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Reportaże Szczygła o Czechach to dla mnie kult, szczególnie teksty o ateizmie. Teraz czytam "Niedziela, która zdarzyła się w środę"

  Interesujesz się Bałkanami? Moja najbliższa rodzina tj. wujek i kuzynostwo pochodzą z byłej Jugosławii, więc Bałkany to dla mnie arkadia dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam mentalne ADHD i ciężko mi wymienić rzeczy, którymi się nie interesuję ;)
   Moje zainteresowanie Bałkanami sięga zaledwie 2 lat (plus jakiś epizod w liceum, gdy wszystkie rozprawki z historii pisałam o b. Jugosławii).
   Do tej pory czytałam głównie o kulturze - teraz stwierdziłam, że muszę się jednak trochę dokształcić właśnie jeśli chodzi o historię, głównie współczesną.
   A moje miłość do Bałkan jest głównie platoniczna - tak naprawdę to byłam tylko w Chorwacji, która jest najmniej Bałkańska na całych Bałkanach. Z tym, że nasz wyjazd nie był standardowym wywczasem z moczeniem dupy w morzu - bardzo dużą część wakacji spędziliśmy w głębi kraju łażąc po zdewastowanych winnicach i opustoszałych wioskach.

   Usuń
 8. ja na ksiazki też wydałabym fortunę, ale powstrzymuję się i korzystam z naszej biblioteki super wyposażonej w nowości ksiażkowe. Co bym bez niej zrobiła? przynajmniej raz na tydzień odwiedzałabym ksiegarnię...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie w tym tygodniu zapisałam się do naszej lokalnej biblioteki (w tej miescowości mieszkam dopiero od urodzenia się Szkraba). Niestety nowości książkowe tam są...z 2003 roku...

   Usuń

Podobne posty